1/5
Наступна сторінка

Розміщення і оформлення дитячої кімнати

дитячої кімнати

Для початку потрібно переглянути планування квартири. Якщо навіть ваша квартира недостатньо велика, раціонально організований простір дасть можливість з комфортом і затишком розмістити всіх членів вашої родини.

При виборі приміщення для дитячої кімнати слід пам’ятати, що кімната повинна бути теплою і добре освітленою, тому для неї краще підійдуть південні або західні сторони. Великим плюсом є максимальна віддаленість дитячої кімнати від кухні і вітальні, це особливо важливо, коли дитина ще маленька і сторонній шум може розбудити і налякати її. Якщо виділення для дитини окремої кімнати в умовах вашої квартири є неможливим, існують варіанти створити для неї окрему зону за допомогою гіпсокартонних перегородок, ніш і стелажів, які одночасно можуть виконувати функцію полиць для іграшок, книг та інших дитячих речей, а вбудоване підсвічування вирішить проблему недостатнього освітлення.

Чи потрібна кожній дитині окрема кімната?

дитячої кімнати

Якщо розміри вашої квартири дозволяють виділити окремі кімнати кожній дитині, це завжди плюс.

Якщо різниця у віці ваших малюків не велика, то можна поселити їх в одній кімнаті, а з другого приміщення зробити зону для ігор та занять, а в міру дорослішання кожен отримає окрему зону для ігор і відпочинку.

Як правильно спланувати інтер’єр і дизайн дитячої кімнати?

В ідеалі дитяча кімната повинна включати в себе кілька зон, які плавно переходять одна в одну, а саме: зону для ігор, робочу зону (зона для занять), гардеробну.

При плануванні дизайну важливо враховувати, що в міру дорослішання дитини вам доведеться вносити зміни, як в дизайн, так і в інтер’єр, тому необхідно передбачити можливість для внесення таких змін.

Так як сучасне робоче місце неможливо уявити без ПК, робочий стіл дитини повинен бути обладнаний під його розміщення, а для того, щоб розширити робоче місце дитини, можна використовувати зону підвіконь. Як варіант: стільниця письмового столу плавно переходить в підвіконня, при цьому важливо продумати дизайн штор – в цьому випадку вам можуть підійти жалюзі, або укорочені штори. Найголовніше, щоб вони не заважали заняттям. Так само в робочій зоні не повинно бути нестачі в зручних полицях. Дитячий стілець повинен мати регульовану висоту.

дитячої кімнати

Правильне використання кольору, вибір матеріалів, меблі і обстановка

  1. При виборі матеріалів в першу чергу слід звернути увагу на їх екологічність. При обробці дитячої слід використовувати негорючі матеріали.
  2. Для підлогового покриття можна порадити покриття з натуральної деревини, вона виключно екологічна і має низьку теплопровідність, непоганим варіантом так само будуть килимове покриття, або натуральний паркет.
  3. Для покриття стін використовуємо шпалери або фарби. З міркувань практичності вибираємо покриття, яке легко піддається вологому прибиранню. Для цього найкраще підійдуть шпалери з вініловим покриттям, або фарби на водній основі.
  4. Кольорове оформлення має характеризуватися помірною яскравістю і легкою строкатістю колірних відтінків. Спочатку варто вибрати основний тон, а потім супроводжуючі відтінки.
  5. При підборі меблів головну увагу потрібно приділити функціональності, безпеці та комфорту. Краще якщо це будуть дитячі меблі світлих тонів з натурального дерева і текстилю.

І найголовніше, нам, дорослим необхідно пам’ятати, що оформляючи дитячу кімнату, ми створюємо в першу чергу мікросвіт для своїх дітей, в якому вони проводять більшу частину свого життя.

дитячої кімнати

Категорія:
Створено:
14:19 - 29.11.2019
Поширити: