1/5
Наступна сторінка

На що звернути увагу при виборі ліжка

ліжко подіум

Ліжко – це найголовніший атрибут будь-якої спальні. Саме на ньому ми проводимо третину нашого життя. І тому, так важливо купити ліжко, яке було б максимально комфортним, стильно виглядало й підкреслювало особливості Вашого інтер’єру.

В цій статті ми дамо Вам декілька порад – як правильно обрати ліжко та на що звернути увагу при покупці цього предмету меблів.

 

Каркас

Каркас – це один із найважливіших елементів конструкції. Він не тільки робить ліжко більш виносливим і придатливим до використання за призначенням, але й сприяє продовженню терміну експлуатації ортопедичного матрацу.

Вибираючи конструкцію, не зайвим буде взяти до уваги кілька порад лікарів щодо жорсткості виробу:

 1. Якщо рекомендується обладнати спальне місце твердим покриттям, то варто вибирати не просто щільний матрац, але і каркас, де ламелі розташовані на невеликій відстані.
 2. Коли ж, навпаки, в пріоритеті м’яке спальне місце, можна звернути увагу на моделі, де планки віддалені один від одного на 5-7 см. Більш правильно обрати каркас вже після покупки матрацу.

Не варто забувати про пружинні блоки, яким в певних умовах потрібна посилена підтримка. Зрештою, від того, наскільки правильно і комфортно обладнане ліжко, залежить і термін експлуатації ортопедичного матраца, його функціональність в питанні забезпечення комфортного положення тіла.

ламелі до ліжка

Ламелі

Кілька важливих нюансів про підтримуючі планки:

 1. Чим більше ламелей має основа, тим довше вам прослужить ліжко.
 2. Відстань між пластинами повинна бути мінімальною.
 3. У двоспальних ліжках має бути більше 30, а для односпальних – більше 15 штук.

 

Матеріал ліжка

Дерев’яні ліжка не втратять своїх зовнішніх і практичних характеристик з часом. Само собою, при забезпеченні належного догляду згідно з усіма правилами експлуатації. Перед покупкою варто дізнатися з якого дерева виготовлене ліжко, оскільки від цього обрана Вами модель буде мати абсолютно різні властивості.

На сьогоднішній день також набувають популярності ковані залізні ліжка. Їхній асортимент настільки великий, що Ви зможете відшукати і елітні моделі з пишними візерунками на бильцях, і цілком лаконічний консервативний варіант, який буде виглядати дуже акуратно, але при цьому не втратить своєї естетики.

двоспальне ліжко

Розмір і форма ліжка

За розміром ліжка поділяються на три категорії:

 • односпальні – ширина від 80 до 100 см, призначені для однієї людини середніх габаритів;
 • полуторні – ширина від 120 до 160 см, півтораспальні ліжка доволі тісні для двох осіб, проте є просторими для одного;
 • двоспальні – ширина від 160 до 200 см.

Середня довжина всіх ліжок – від 200 до 210 см.

Висота ліжка – ще один важливий розмір, який відповідає за комфорт та зручність:

 • від 20 до 30 см – низька;
 • від 40 до 60 см – середня висота;
 • від 70 до 90 см – високо.

Серед сучасних моделей ліжок є багато дизайнерских новинок, які не відповідають жодним стандартним розмірам. До прикладу, це може бути кругле ліжко, вмонтовані або ж відкидні варіанти. Ці ліжка виглядають доволі свіжо та неординарно. Останні ж два ідеально підійдуть для осель з малою житловою площею, де функціональність всіх меблів має бути на кожному кроці. Також зараз актуальними є ліжка-подіуми із шухлядами.

Категорія:
Створено:
14:38 - 06.02.2019
Поширити: