1/5
Наступна сторінка

Дизайн кухні в стилі лофт

кухні лофт

«Loft» – англомовне слово, яке в перекладі на українську означає «горище». Використовується для позначення верхніх приміщень складу, а також урбаністично-індустріального стилю в оформленні інтер’єру.

Як дизайнерський напрям, лофт зародився в США в 40-х роках минулого століття, коли покинуті промисловцями фабричні та складські приміщення почали переоблаштовувати в житлові. Завдяки таким рисам, як мінімалізм, лаконічність, простота, відкритий простір, цей стиль продовжує користуватись широкою популярністю й у наш час. Розглянемо, як зробити ремонт, щоб створити дизайн кухні в стилі лофт.

Кольорова палітра в оформленні

Домінуючі в інтер’єрі відтінки повинні асоціюватися з індустріальною епохою. Основні кольори, які можна застосувати для оформлення кухні – це:

 • білий;
 • бежевий;
 • сірий;
 • металік;
 • теракотовий;
 • коричневий.

Доречними стануть також темно-зелений та чорний тони. Головне – скомбінувати їх так, аби приміщення не стало похмурим і було оздоблене в цілому в світлих тонах.

сучасні кухні

Вікна та освітлення

Треба подбати про те, щоб кухня в стилі лофт отримувала максимальну кількість світла в будь-який час доби. Удень це має бути природне світло. Тож вікна треба залишити відкритими. Шторам та занавіскам немає місця в приміщенні такого типу. Якщо ж це приватний будинок або квартира на першому поверсі, для забезпечення приватності можна використати жалюзі або ж римські штори з мішковини, рогожки та інших грубуватих тканин. Вони мають бути однотонні (білі, сірі, бежеві).

Ідеальними джерелами штучного освітлення стануть точкові світильники, розміщені на стелі. Вдалим варіантом стане люстра в скандинавському стилі з прямими лініями, шорсткою поверхнею, покритою бутафорською іржею.

Підлога, стеля й стіни кухні у стилі лофт

Підлогу краще оформити без плінтусів. Ще один варіант – зробити так, аби вони візуально зливалися зі стінами та підлоговим покриттям. Залежно від фінансових статків та смаків власника помешкання, на підлогу можна покласти:

 • бетон;
 • ламінат чи паркет, стилізований під старовину;
 • штучно зістарені дошки;
 • матовий камінь.

Стеля має бути відкритою, на ній повинно бути видно вентиляційну систему та інші комунікації. Головне, щоб вони були надійно закріплені.

меблі лофт

Стіни мають нагадувати фабричний цех. З цією метою можна їх покрити:

 • напівпрозорою фарбою в сірих тонах;
 • шпалерами, що імітують цеглу, камінь, бетон;
 • цегляною кладкою;
 • гладкою чи шорсткою штукатуркою;
 • натуральним або штучним каменем;
 • дерев’яними дошками.

Стіни для лофт кухні краще оформити матеріалами, з яких легко видаляються жирні плями. Непоганим варіантом стане пластик або керамічна плитка, що візуально виглядають як теракотова чи біла цегла.

Вибір меблів

Стилісти та дизайнери не обмежують власників квартир у виборі форми кухонного гарнітуру. Вона може бути пряма або кутова – усе залежить від розмірів приміщення і планування.

Непогано поєднуються в такому інтер’єрі антикварні меблі та сучасна продукція меблевої промисловості. Тож зовсім не обов’язково має бути встановлена модульна кухонна стінка, виконана в єдиній стилістиці. Гарнітур можна зібрати самостійно з предметів різних стилістичних напрямів. Якщо приміщення достатньо просторе, непогано було б виділити зону з барною стійкою.

Стіл краще обрати прямокутний зі стільницею з дерева чи скла. Якщо кухня в квартирі маленька, невеличка дерев’яна стільниця може бути вбудованою поряд із кухонною стінкою. Стільці також мають бути максимально простими – повністю металевими чи з пластиковими або шкіряними сидіннями.

кухонні меблі лофт

*Фото (4) із сайту woodwerk.com

Аби не захаращувати простір, краще обійтись без верхніх шаф. Замість них доречно розвісити на стінах відкриті полиці. Необхідно передбачити в деяких із них і закриті нижні яруси для зберігання великого кухонного приладдя. Щоб захистити посуд від пилу, рекомендується встановити невелику закриту шафу на дверцятах.

Пам’ятайте, що кухня має залишатися максимально просторою та світлою. Адже це ключові особливості, якими характеризується інтер’єр в стилі лофт.

Категорія:
Створено:
16:18 - 19.02.2019
Поширити: