Звернення до Уряду щодо послаблень для ритейлу

За підрахунками вітчизняних експертів, якщо каранин продовжиться до кінця травня, держава втратить 239 млрд. гривень, що складе 6,0% річного бюджету.
Сьогодні бізнес по всьому світу почав закликати уряди своїх держав до лібералізації карантину.
Нещодавно українські ресторатори закликали дозволити відкрити літні тераси з дотриманням відповідних заходів безпеки. В Україні налічується близько 28 тисяч закладів громадського харчування, в яких працюють десятки тисяч працівників. Те ж стосується і закладів краси.
27 квітня 2020 року Українська Асоціація Меблевиків, до складу якої входять 226 компаній, а серед них – ритейлери, постачальники матеріалів, дизайнери та виробники, звернулася до Кабінету Міністрів України з офіційним зверненням щодо лібералізації карантину.
Меблева галузь України на сьогодні – це більше 5000 підприємств та більше 100 000 робочих місць. Основна частина меблевих підприємств відноситься до мікро- та малого бізнесу, тобто є фізичними особами підприємцями, що забезпечують себе роботою та ще декілька співробітників.
Внутрішній ринок тільки домашніх меблів України оцінюється у 650 млн.доларів США, а крім того меблі для публічних місць (навчальні заклади, офіси, готелі, ресторани), основні канал збуту, яких є ТЦ, салони, спеціалізовані магазини, ринки та онлайн-майданчики.
На онлайн-майданчики припадає лише 7-8% загального обсягу. Тобто під час карантину меблева галузь України практично закрила всі канали збуту меблів.
Ми просимо з 12 травня 2020 року дозволити роботу торговельних майданчиків з усіма відповідними захисними заходами і дотриманням чинного законодавства.
Гарантуємо неухильно дотримуватися санітарних норм:
– Забезпечення за власний рахунок працівників засобами індивідуального захисту (маски, рукавички)
– Наявність антисептичних засобів
– Посилене вологе прибирання усіх поверхонь із використанням дезінфікуючих розчинів
– Дотримання соціальної дистанції між відвідувачами
– Суворий контроль за кількістю людей у приміщеннях
– Суворо дотримуватись усіх санітарних норм всередині приміщень як виробничих, так для інших потреб виробників: складів, офісів тощо.
Ми повністю погоджуємось із правильністю всіх введених заходів безпеки.
Життя людини стоїть на першому місці!
Однак, тисячі людей позбавлені робочих місць, а неможливість роботи бізнесу завдають сильного удару по економіці та життю людей.
Прогнозувати щось вкрай важко. Бізнес не розуміє до кінця, як будуть реагувати споживачі. А споживачі не розуміють, що очікувати від бізнесу. Що буде з цінами, з валютними коливанням тощо. Очевидно, що вже в найближчий час має відбутися діалог між владою та бізнесом, який зможе напрацювати дієві кроки з виходу економічних потрясінь.
Посилання на статтю
https://bit.ly/3aOTnZT
Лист звернення УАМ до Кабінету Міністрів України – https://bit.ly/2YiQxJX
Українська Асоціація Меблевиків
Кабінет Міністрів України
Денис Шмигаль