1/5
Наступна сторінка

Як вибрати камін, який ідеально підійде для вашого дому?

Уявіть собі ідеальний зимовий вечір. Що зазвичай малює наша свідомість? Вечір з гарячою кавою біля каміна в компанії друзів чи сім’ї. Насправді пора вже втілювати власні мрії та нарешті встановити в своєму домі камін для ще більшого тепла і затишку. Але виникає логічне запитання, який же камін вибрати? Класичний камін чи може електричний камін, або ж біокамін? В кожної з цих моделей камінів є свої особливості, переваги та недоліки. Салон Kratki.pl допоміг нам розібратися в плюсах і мінусах кожного із цих камінів.

Класичний камін закритого типу

 1. Якщо основною ціллю каміну є опалення приміщення, то цей тип каміну має коефіцієнт корисної дії до 80% (а сучасні моделі значно більше).
 2. Каміни закритого типу – надзвичайно економні. Вони бережуть не лише кисень, якого потребують дуже мало, але й кошти своїх власників, адже одна закладка дров може горіти цілу ніч, якщо правильно відрегулювати подачу повітря. Також врахуйте, що вся кіптява, котра мала осісти на стінах, шторах і меблях (і в легенях теж), збереться на склі топки. І це лише в тому випадку, якщо топка не обладнана системою «чисте скло».
 3. Перевагою закритого каміну є безпека. Гаряча іскра чи жар ніколи не потраплять за межі топки.
 4. У класичних камінах як відкритого, так і закритого типу, потрібно мати місце для зберігання дров;
  Можна так встановити закритий камін, що він може бути основним джерелом тепла в домі;
  У обох різновидах класичного каміну є певні критерії, при яких його можна встановлювати, зокрема, обов’язковим є комин, через який має виходити дим від горіння дров. Всі ці критерії можна дізнатися безпосередньо в виробника.
 5. Встановлювати камін (як відкритого , так і закритого типу) має обов’язково сертифікований спеціаліст.

Камін «Олівія» з топкою з бічним склом

Класичний камін відкритого типу

 1. В першу чергу відкрите полум’я допоможе вам позбутися стресу після важкого дня. Адже вогонь і потріскування дров має заспокійливий ефект.
 2. Зазвичай його встановлюють на дачі або в приватному будинку.
  Якщо ви плануєте використовувати камін в основному для опалення, то врахуйте , що коефіцієнт корисної дії відкритого каміну становить лише 15%, тому обігріти ним великі приміщення не вдасться, це здебільшого декоративний елемент вашого інтер’єру.
 3. Мінусом у класичних камінах відкритого типу є те, що за каміном потрібно постійно слідкувати, адже відкритий вогонь це не тільки красиво, а й небезпечно, якщо не дотримуватися правил безпеки (це особливо важливо, якщо в домі є маленькі діти).
 4. Ще суттєвіший недолік – це те ,що в сучасних умовах нормальне функціонування відкритого каміну практично неможливо забезпечити . Адже такий камін не тільки ставить особливі вимоги до комина,  а й споживає велику кількість кисню і дров , що вимагає постійного притоку свіжого повітря в приміщення  і «відтоку» коштів з кишені господаря на купівлю дров. Господині теж не дуже тішаться  такими камінами, бо часті ремонти, прання штор, запах диму нівелюють задоволення від споглядання вогню.

Відкритий камін (фото з інтернету)

Електричні каміни

 1. Головною перевагою цього каміну є те, що його можна встановити самостійно.
 2. Може встановлюватися в будь-якому приміщенні.
 3. Повністю імітує класичний камін, в тому числі вигляд полум’я, потріскування дров та функцію обігрівання.
 4. Безпечний, оскільки немає відкритого полум’я, тому можна не боятися що ваша дитина отримає опіки.
 5. В опаленні може використовуватися як додаткове джерело опалення, адже не може опалювати великі приміщення, оскільки коефіцієнт корисної дії не перевищує 15%. Та зовнішній вигляд і дизайн електричного каміна з надлишком компенсує цей мінус.

Електричний камін Дімплекс від салону Kratki.pl (Ірландія)

Біокамін

 1. Для біокамінів використовуються не дрова,а біопаливо, яке не виділяє чадного газу, а лише вуглекислий газ та водяну пару, що є екологічно та безпечно.
 2. Джерелом опалення може вважатися тільки умовно, оскільки виділяє дуже мало тепла.
 3. Простий у використанні та в догляді.
 4. Може стати невід’ємною частиною вашого інтер’єру, адже є величезна кількість моделей біокамінів.
 5. Великим плюсом у цьому виді камінів є те, що він може встановлюватися у будь-якому приміщенні та не потребує наявності комину.

Біокамін October від салону Kratki.pl

Cподіваємось, що стаття була корисною для вас  і допомогла розібратися у різновидах камінів та в перевагах і недоліках кожного з видів.

Категорія:
Створено:
14:18 - 17.10.2018
Поширити: