1/5
Наступна сторінка

Як облаштувати міні-передпокій?

передпокій

Передпокій можна вважати обличчям помешканням: він створює перше враження про оселю. Передпокій першим зустрічає вас після повернення додому і дарує відчуття теплоти рідного дому.  Саме тому він має бути продуманим в плані функціональності, затишним та вдалим з точки зору дизайну. На жаль, більшість передпокоїв не мають достатньо простору для втілення всього потрібного і бажаного, тому доводиться шукати компроміси, які все ж допоможуть досягти бажаних результатів.

Меблі у передпокій

Одне з головних правил, якого слід дотримуватися при обмеженій площі передпокою,  – мінімалізм. Постарайтесь уникати надлишку дрібних елементів, зайвого декору. Різні вази, підставки, фігурки можуть створити відчуття захаращеності. Меблі у передпокій краще обирати не дуже громіздкі та багатофункціональні. Шафа має бути не більшою за 40-50 см у ширину; цього достатньо для зберігання речей з одного боку та створення затишку з іншого. Ідеальним варіантом буде шафа-купе: паралельні двері на релінгах економлять простір у порівнянні з тими, що відкриваються «до себе»; місткість значно більша; крім того, такий підхід є вигіднішим з точки зору дизайну. Якщо забрати задню стінку і присунути впритул до стіни, то складеться враження, що шафа-купе є вбудованою.

передпокій

Фото з салону Komandor

Також часто нерозкритий потенціал у кутів. Хорошим вибором може стати кутова шафа або тумба, яка не займає багато простору, але водночас є досить місткою. Такий предмет інтер’єру допоможе наблизити простір до квадратної форми, що є ідеальним з точки зору організації передпокою.

передпокій

Фото з салону Komandor

Візуальні ефекти

Розширити простір допоможе дрібний малюнок на шпалерах, художній розпис по декоративній штукатурці Травертино та предмети з відбиваючою поверхнею, дзеркала. Для прихожої можна використовувати як навісні дзеркала, так і такі, що стоять на підлозі. Останні варіант не варто вибирати тим, у кого є маленькі діти та домашні тварини. Крім того, під дзеркалом органічно виглядатиме тумба для взуття чи інший схожий предмет інтер’єру, що допоможе зберігати та впорядковувати речі.

передпокій

Фото з салону М2 Декор

Багато шаф, особливо шафи-купе, вже мають вмонтовані дзеркала, що частково вирішує завдання розширення простору. Також дзеркало може бути на міжкімнатних дверях, однак такі двері мають бути спроектовані з таким задумом та виготовлені на професійному обладнанні. Монтування дзеркала на дверях власними силами, скоріш за все, буде мінусом у вашому інтер’єрі, а не додатковою перевагою.

передпокій

Фото з салону Komandor

Якщо приміщення вузьке і видовжене, навіть з нормальною висотою стелі, то створюється враження криниці. Виправити цей невдалий ефект можуть молдинги або багети: їх слід клеїти на 30 см нижче від рівня стелі. Знизу стіни матимуть звичний колір, а от частину над багетом треба пофарбувати у колір стелі. Таким чином, візуально збільшиться площа стелі, а стіни стануть дещо нижчими.

передпокій

передпокій

Фото з салону М2 Декор

Колір та світло

Світлі кольори стін та підлоги допоможуть розширити простір, а контраст із меблями насичених кольорів надасть приміщенню відчуття естетичності та гармонії. Водночас сприйняття кольору залежить від освітлення: як правило, у передпокої не передбачено вікон, тому вдало підібрані світлові акценти можуть бути плюсом, і навпаки.  Не варто застосовувати великі лампи на стелі.  Найкращим рішенням будуть невеликі бра на стіні рівновіддалені один від одного. Точкова підсвітка та невеликі світильники допоможуть приховати недоліки, зробити наголос на виграшних місцях, «здорожчити» весь інтер’єр. Одне з місць, яке обов’язково має мати достатньо світла, – дзеркало.

передпокій

Фото з салону Versailles

Тепла підлога

Вдалим рішенням буде підлога з електричним підігрівом в зоні вхідного килимка. Зважаючи на наш клімат і велику кількість опадів, особливо восени та взимку, підлога з підігрівом допоможе уникнути поширенню бруду і води всім передпокоєм. Крім того, ваше взуття чи взуття гостей швидко висихатиме, а ви почуватиметеся значно комфортніше, коли після холоду на вулиці одразу станете ногою на теплу підлогу.

Кожен передпокій складний по-своєму, але у всіх є свої недоліки. Однак немає задач, які не можна вирішити: головне правильно розставити пріоритети, усвідомити другорядні речі, і подумати, як найраціональніше використати переваги.

 

Категорія:
Створено:
15:46 - 17.10.2018
Поширити: