1/5
Наступна сторінка

Особливості дизайну інтер’єру в стилі лофт

ліжко лофт

Слово «loft» у перекладі з англійської звучить як «горище», «мансарда». В архітектурі цей термін нерідко вживають на позначення верхнього поверху фабричного чи складського приміщення. І справді, loft стиль у сучасному інтер’єрі нагадує обстановку в давно покинутій майстерні чи робочому цеху. Йому віддають перевагу сміливі, волелюбні й творчі особистості, які цінують мінімалізм, креативність та практичність.

Короткий екскурс в історію

Звідки походить стилістичний напрям loft? Своїм корінням він сягає 40-х років ХХ століття. Зародився у Нью-Йорку, а точніше – на Мангеттені, у самому серці фабричних районів. У той час у США почала стрімко зростати орендна плата за приміщення в центрі міста. Тому власники промислових підприємств стали переносити свої виробничі потужності до приміських районів. Покинуті приміщення продавалися за безцінь.

Цими обставинами скористалися представники творчих професій, у першу чергу музиканти й художники. Вони робили ремонт та облаштовували просторі й відкриті фабричні цехи як помешкання, у стінах котрих можна було не тільки жити, а й творити.

дизайн лофт

До початку 50-х років ХХ століття така квартира стала предметом всезагального зацікавлення. Цей факт пояснювався зручним розташуванням, простотою оформлення, оригінальністю й шармом інтер’єру. Саме так покинуті промисловцями цехи та фабрики трансформувались в елітне житло.

Із середини ХХ століття слава про дизайн інтер’єру в стилі лофт розійшлася далеко за межі країни походження. Він почав упевнено підкорювати і європейські простори.

Специфічні риси стилю лофт

Урбаністичний дизайн loft досить легко впізнати. Адже він має такі характерні особливості:

 1. Просторе планування з мінімальною кількістю перегородок, відмовою від внутрішньої стіни між кімнатами.
 2. Великі панорамні вікна, котрі не завішують шторами.
 3. Висока стеля з відкритими комунікаційними конструкціями.
 4. Недбало оштукатурені бетонні стіни або цегляна кладка (теракотова, біла цегла).
 5. Груба підлога, виконана зі штучно зістарених матеріалів, стилізована під бетон, камінь, нерідко в сірому кольорі.
 6. Дерев’яні чи металеві сходи, що ведуть на другий рівень квартири.
 7. Наявність печей та камінів, які використовувались у середині ХХ століття для обігріву складів і фабрик.
 8. Нестандартний декор та аксесуари у вигляді дорожніх та інших знаків, плакатів, графіті й абстракцій на стінах.
 9. Специфічна кольорова гама, яка включає такі основні кольори: чорний, білий, бежевий, коричневий, металік, теракотовий, сірий.
 10. Використання виконаних у дусі минулої епохи меблів з металу в сірих тонах, деревини, шкіри.

маленька квартира лофт

Стиль лофт в інтер’єрі вражає гармонійним поєднанням сучасних матеріалів зі стилізованою під старовину обробкою стіни, вінтажними меблями, що були невід’ємною рисою індустріальної епохи.

Популярні варіації стилю loft

Сучасні дизайнери схильні виділяти в межах стилістики loft декілька унікальних напрямів, яким властива особлива характеристика:

 1. Промисловий або індустріальний. Особливості: широке використання металевих конструкцій, які допомагають оздобити інтер’єр: вентиляційних труб, дротів тощо. Меблі повинні мати правильні геометричні форми.
 2. Гламурний. Вирізняють його нестандартні кольори. В інтер’єрі поєднуються пастельні відтінки з яскравими: наприклад, сірий із коричневим, бежевий із фіолетовим тощо. Важливе значення має декор, котрим оздоблена стеля: світильники, світлодіодні лампи. Відповідаючи на питання про те, з чим поєднується цей напрям, варто зазначити дзеркала в стилі бароко в білому кольорі, шкіри тварин на підлозі, розставлені по квартирі рослини у великих горщиках.
 3. Богемний. Основні характеристики: сполучення типової для лофт дизайну обробки приміщення й меблів, нібито знайдених на смітниках, із пам’ятками мистецтва – скульптурами в білих тонах, картинами, старовинними музичними інструментами.

скабінет лофтМодний сьогодні loft дизайн – ідеальний вибір для поціновувачів відкритого простору, природного освітлення, вільного планування приміщень.

Категорія:
Створено:
13:05 - 08.02.2019
Поширити: