Як вибрати корпусні меблі для вашого будинку

Напевно, спочатку слід дати загальне поняття про корпусні меблі. Їх назва походить від корпусу – основи майбутньої конструкції. Його ще називають каркасом, «скелетом», але суть залишається одна: на ньому тримаються всі інші елементи меблів.
Виробники намагаються йти в ногу з часом і дбають про те, щоб корпусні меблі, які виготовляються, відповідали принципу модульності, адже саме такі моделі відрізняються своєю функціональністю і цілком влаштовують покупців як дизайном і якістю, так і ціною.
Звичайно, вибираючи меблі, кожен покупець буде керуватися своїми уподобаннями по стилю і кольору, дизайну і фактурі. Ми ж хочемо розповісти про таку важливу сторону питання, як параметри якості. Саме вони характеризують корпусні меблі з практичної точки зору.
Корпусні меблі та особливості їх виготовлення
- Корпусні меблі виготовляються з цільного дерева, МДФ і ДСП.
- Звичайно, дерево найбільш міцне, довговічне і екологічне, і навіть доторкнутися рукою до нього приємно. Однак через високу вартість далеко не всі можуть дозволити собі придбати такі меблі.
- Спресовані і склеєні стружки тирса складають основу плит ДСП, що застосовуються для виробництва корпусних меблів економ-класу. Такі меблі досить міцні, але, з точки зору екологічної безпеки, не дуже благополучні. Ще один «мінус» ДСП: ненавмисно пошкодивши захисне покриття на якійсь ділянці меблів, ви можете незабаром побачити, що плита «кришиться»; втім, така неприємність трапляється з нею і без пошкодження покриття.
- Плити МДФ, основою яких служить склеєна деревний пил, використовуються для виготовлення корпусних меблів, що за класом займає місце між меблями з дерева і виробами з ДСП.
- Хотілося б акцентувати увагу на важливості таких етапів виготовлення меблів з МДФ і ДСП, як розпилювання плит і нанесення на відповідні ділянки захисного покриття. Якщо і те, і інше зроблено неякісно (особливо на криволінійних деталях меблів), є сколи, можна зі стовідсотковою впевненістю очікувати початку «кришення» плити в цьому місці.
- Досить часто корпусні меблі виготовляються шляхом комбінування МДФ і ДСП, що дещо покращує її характеристики. І все ж: якщо ціна меблів із цільного дерева для вас прийнятна, краще купити саме такі меблі.
На що звернути увагу при виборі корпусних меблів?
- Перед покупкою не зайвим буде перевірити товщину панелей в різних деталях меблів. Півтора сантиметра – це нижня межа товщини для будь-якої частини меблів, і, побачивши нижчі параметри, покупець має всі підстави засумніватися в надійності і довговічності виробу.
- Торці корпусних меблів (за винятком меблів з дерева) завжди обробляються кромкою. Покупцеві обов’язково слід переконатися, що кромка, будь вона металева або пластикова, закріплена якісно, надійно.
- Найважливішим параметром якості корпусних меблів є дверцята. Якщо вони погано (важко) відкриваються і закриваються, це свідчить про недотримання правил їх навішування. Перевіряйте дверцята і з внутрішньої сторони – при якісному кріпленні ручок тут буде видно головки від металевих гвинтів. І ще маленька підказка: вигадлива конструкція дверцят, найчастіше, взаємопов’язана з гарною якістю меблів.
- Кріплення, елементи якого повинні бути обов’язково приховані від погляду – також один з критеріїв оцінки споживчих якостей корпусних меблів. Намагайтеся вибирати меблі з металевим кріпленням, адже пластиковий набагато менш надійний. Звертайте увагу, чи є в потрібному вам предметі меблів додаткові кріплення, що дозволяють, наприклад, переставляти полички на різну висоту (це до питання про дотримання сучасного принципу модульності).
- Говорячи про металеву фурнітуру, тобто про петлі, гачки, ручки і т. д., слід зазначити цінність фірмового знака, який може бути виявлений вами на цих деталях. Його наявність – свідоцтво якості фурнітури. А якщо подумати, то, швидше за все, меблі теж якісні (адже, за логікою, навіщо на погані меблі ставити хорошу фурнітуру?).
- Перевірте також яка стійкість корпусних меблів, чи достатньо міцності в місцях з’єднання її елементів. Нехай вас не бентежать погляди продавців – по можливості нахиліть, похитайте меблі і зробіть свій висновок.
- При наявності власних уявлень про те, якими мають бути корпусні меблі вашої мрії, придбайте їх на замовлення. Так ви отримаєте можливість реалізувати свої дизайнерські та конструкторські ідеї, показати свою індивідуальність.
- Ознайомтесь з діючими зразками меблів, які раніше були куплені людьми на замовлення і вже пройшли перевірку часом. Переконавшись, що потенційному виконавцю вашого замовлення можна довіряти, звертайтеся!