пн.–сб.: 10:00 – 20:00 год
нд: 12:00 – 20:00 год

(032) 242-19-39
Як добратися

м. Львів, Кільцева дорога
виїзд з вул. Городоцька

Як вибрати камін, який ідеально підійде для вашого дому?

Уявіть собі ідеальний зимовий вечір. Що зазвичай малює наша свідомість? Вечір з гарячою кавою біля каміна в компанії друзів чи сім’ї. Насправді пора вже втілювати власні мрії та нарешті встановити в своєму домі камін для ще більшого тепла і затишку. Але виникає логічне запитання, який же камін вибрати? Класичний камін чи може електричний камін, або ж біокамін? В кожної з цих моделей камінів є свої особливості, переваги та недоліки. Салон Kratki.pl допоміг нам розібратися в плюсах і мінусах кожного із цих камінів.

Класичний камін закритого типу

- Якщо основною ціллю каміну є опалення приміщення, то цей тип каміну має коефіцієнт корисної дії до 80% (а сучасні моделі значно більше).
- Каміни закритого типу – надзвичайно економні. Вони бережуть не лише кисень, якого потребують дуже мало, але й кошти своїх власників, адже одна закладка дров може горіти цілу ніч, якщо правильно відрегулювати подачу повітря. Також врахуйте, що вся кіптява, котра мала осісти на стінах, шторах і меблях (і в легенях теж), збереться на склі топки. І це лише в тому випадку, якщо топка не обладнана системою «чисте скло».
- Перевагою закритого каміну є безпека. Гаряча іскра чи жар ніколи не потраплять за межі топки.
- У класичних камінах як відкритого, так і закритого типу, потрібно мати місце для зберігання дров;
- Можна так встановити закритий камін, що він може бути основним джерелом тепла в домі;
- У обох різновидах класичного каміну є певні критерії, при яких його можна встановлювати, зокрема, обов’язковим є комин, через який має виходити дим від горіння дров. Всі ці критерії можна дізнатися безпосередньо в виробника.
- Встановлювати камін (як відкритого , так і закритого типу) має обов’язково сертифікований спеціаліст.


Камін «Олівія» з топкою з бічним склом


Класичний камін відкритого типу

- В першу чергу відкрите полум’я допоможе вам позбутися стресу після важкого дня. Адже вогонь і потріскування дров має заспокійливий ефект;
- Зазвичай його встановлюють на дачі або в приватному будинку;
- Якщо ви плануєте використовувати камін в основному для опалення, то врахуйте , що коефіцієнт корисної дії відкритого каміну становить лише 15%, тому обігріти ним великі приміщення не вдасться, це здебільшого декоративний елемент вашого інтер’єру;
- Мінусом у класичних камінах відкритого типу є те, що за каміном потрібно постійно слідкувати, адже відкритий вогонь це не тільки красиво, а й небезпечно, якщо не дотримуватися правил безпеки (це особливо важливо, якщо в домі є маленькі діти).
- Ще суттєвіший недолік – це те ,що в сучасних умовах нормальне функціонування відкритого каміну практично неможливо забезпечити . Адже такий камін не тільки ставить особливі вимоги до комина,  а й споживає велику кількість кисню і дров , що вимагає постійного притоку свіжого повітря в приміщення  і «відтоку» коштів з кишені господаря на купівлю дров. Господині теж не дуже тішаться  такими камінами, бо часті ремонти, прання штор, запах диму нівелюють задоволення від споглядання вогню.


Відкритий камін (фото з інтернету)


Електричні каміни

- Головною перевагою цього каміну є те, що його можна встановити самостійно.
- Може встановлюватися в будь-якому приміщенні;
- Повністю імітує класичний камін, в тому числі вигляд полум’я, потріскування дров та функцію обігрівання;
- Безпечний, оскільки немає відкритого полум’я, тому можна не боятися що ваша дитина отримає опіки;
- В опаленні може використовуватися як додаткове джерело опалення, адже не може опалювати великі приміщення, оскільки коефіцієнт корисної дії не перевищує 15%;
- Та зовнішній вигляд і дизайн електричного каміна з надлишком компенсує цей мінус.


Електричний камін Дімплекс від салону Kratki.pl (Ірландія)


Біокамін

-Для біокамінів використовуються не дрова,а біопаливо, яке не виділяє чадного газу, а лише вуглекислий газ та водяну пару, що є екологічно та безпечно;

- Джерелом опалення може вважатися тільки умовно, оскільки виділяє дуже мало тепла.

- Простий у використанні та в догляді;

- Може стати невід’ємною частиною вашого інтер’єру, адже є величезна кількість моделей біокамінів;
- Великим плюсом у цьому виді камінів є те, що він може встановлюватися у будь-якому приміщенні та не потребує наявності комину.


 Біокамін October від салону Kratki.pl

Cподіваємось, що стаття була корисною для вас  і допомогла розібратися у різновидах камінів та в перевагах і недоліках кожного з видів.